Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Okna ścienne Drewno vs PCV

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Okna ścienne Drewno vs PCV

    Zamieszczone przez andriu21tg
    bzyq_74, Bierz zonke i jedziemy na golonko Do Bojszów i chyba pogodzimy wszystkich ;P
    Jestem za , muszę w końcu spróbować tamtejsze golono.

    Zamieszczone przez Tomaszek
    ... choc myśle że najblizszego zrobimy w Rajculi
    Tomaszek Dobra myśl
    Fabia Club Polska : www.fcp.pl

    Moja Fabka

  • #2
    Okna ścienne Drewno vs PCV

    Wiem że był już poruszany temat budowlany rynny okna dachowe, ale chyba nie ścienne, jeżeli ktoś ma doświadczenie/wiedzę w temacie okien drewnianych i PCV to prosiłbym o radę. Mamią mi głowę zaletami okien drewnianych no dobra naturalne jest ok ale czy z biegiem lat takie okna nie odkształcą się lub czy powłoka lakiernicza nie będzie wymagała renowacji.
    Z PCV-kami jest raczej sprawa prosta jeżeli będą ok osadzone raczej nic szczególnego nie powinno się dziać.

    I co sądzicie na temat okien Stolbud Włoszczowa?
    była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

    Komentarz


    • #3
      lyzy 110, ja mam u siebie z PCV i jest git. zero malowania, nic się nie wypaczają itp. No z tym, że mówią iż to nie ekologiczne
      Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

      Komentarz


      • #4
        to wszystko zależy z jakiego materiału jest zrobione okno ,drewniane okno jest robione z klejonych warstw drewna i jak będzie żle wysuszone i posklejane to nie ma siły żeby się nie rozeszło a lakier niby jet trwały na 10lat ale i tak za 5lat musisz pomalować bo z biegiem czasu farba robi się matowa

        a plastik tak samo się może pokrzywić jak będzie żle zrobiony i wsadzony :shock:

        tak że zostają ci okna aluminiowe :lol:

        Komentarz


        • #5
          no właśnie producenci okien drewnianych zalecają co pięć lat zabiegi kosmetyczne, kuzyn posiada od 10 lat okna urzędowskiego mahoniowe bez żadnych zabiegów i wyglądają jak wczoraj montowane
          była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

          Komentarz


          • #6
            lyzy 110, Porównanie Urzędowskiego do Stolbudu to tak jakby porównywać Mercedesa do Fiata różnica jakości oraz stosowanych technologii przede wszystkim
            przygotowania , obróbką oraz co bardzo ważne technologią gruntowania , lakierowania i montowanym okuciem


            Jeżeli się liczysz na jakość to niedaleko masz Firmę DREWNOREX , a ceny mają porównywalne do Urzędowskiego

            A o plastikach też można dużo pisać
            BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
            Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
            Była CZARNA COMBI ATD 4X4

            MK IV

            Komentarz


            • #7
              Ostatnio porównałem okna Urzędowskiego z oknami firmy Dziadek to Urzedowski marnie wypadł Taka niestety już msówka.
              [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

              Komentarz


              • #8
                daneczek76, Daniel a porównaj z Drewnorexem
                BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
                Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
                Była CZARNA COMBI ATD 4X4

                MK IV

                Komentarz


                • #9
                  Ja ze swej strony mogę polecić drewniane okna a co do firmy to okna firmy Wolski z Kluszkowiec nie tylko okna robią robią także drzwi oraz kamieniarkę WOLSKI.PL – kamieniarstwo, okna, pensjonat, Czorsztyn Ski, przedszkole – WOLSKI.PL – Przedsiębiorstwo Kamieniarskie "WOLSKI", produkcja stolarki drewnianej, Pensjonat "WOLSKI", Czorsztyn-Ski Kluszkowce, Żegluga po Jeziorze Czorsztyńskim, Niepubliczne Przedszkole w Maniowach jakby co to mogę jakiś rabacik załatwić

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Marcin STECZKO
                    Porównanie Urzędowskiego do Stolbudu to tak jakby porównywać Mercedesa do Fiata
                    a widzisz gdzieś że porównuję, mówię tylko że po 10 latach wyglądają bardzo dobrze bez konserwacji chociaż producent zaleca.

                    A wspominam o Stolbudzie ponieważ mam bardzo dobrą cenę na te okna a nic nie wiem o własnościach użytkowych.

                    djczas, - ok będę pamiętał
                    była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                    Komentarz


                    • #11
                      lyzy 110,

                      sprawa jest taka, ze nic nie zastapi porzadnie zrobionego okna z drewna. Zrobic okno z PCV to zadna sztuka. Popatrz ilu producentow sie narobilo. A zobacz ile firm robi okna drewniane. Tutaj tego w garazu nie da sie zrobic, tak jak machaja plastki. Chociaz dobrze zrobione PCV tez bedzie dobrze sluzyc. Ja mam w swoich budynkach i okna drewniane sosonowe i meranti i sa tez pvc. I drewno po kilku latach ladnie sie trzyma, a do plastiku tez sie czepiac nie mage. Jaki z tego moral? Jak masz wiekszy budzet to bierz drewno, jak troszke mniej kasy to markowy PCV. Nie oszczedzaj na plastiku bo sie mocno rozczarujesz.

                      Dam Ci cynk odnosnie dobrego producenta z twojego rejonu. Wlasnie ich okna meranti mam u siebie w domu i naprawde sa OK. Robia tez PCV, ale ich glowny profil to drewno.

                      404 Not Found

                      Jak chcesz to pomage Ci dobra znizke u nich zalatwic. Mam z nimi umowe handlowa, szepne slowo do dzialu handlowego zeby nie szaleli 8)
                      Old Octavia 1.9 AHF - New Leon 2.0 BKD - New Passat 2.0 HGW ;-) Pontiac Trans Am 7.5

                      Spoty Lublin - kazda pierwsza sroda miesiaca. Zapraszamy

                      Komentarz


                      • #12
                        sprawdzę najpierw ofertę u lokalnego przedstawiciela szewpol, zobaczymy co to :szeroki_usmiech
                        była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                        Komentarz


                        • #13
                          Drewniane okna maja GÓWNO wspolnego z ekologia, polecam przesledzic proces ich produkcji, klejenia, nasaczania roznymi specyfikami przeciwko robactwu, grzybom i wilgoci a sie okaze ze takie PCV to chyba zdrowsze sa.

                          Zamieszczone przez Techno200
                          Dam Ci cynk odnosnie dobrego producenta z twojego rejonu. Wlasnie ich okna meranti mam u siebie w domu i naprawde sa OK. Robia tez PCV, ale ich glowny profil to drewno.

                          404 Not Found

                          Jak chcesz to pomage Ci dobra znizke u nich zalatwic. Mam z nimi umowe handlowa, szepne slowo do dzialu handlowego zeby nie szaleli
                          mam ich okna w mieszkaniu (drewniane) - maja 4 lata i juz zaluje ze nie wzialem plastikow ...
                          nasza droga: www.wpzs.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Jako student Budownictwa Energooszczednego bawiącego się w askepkty ekologiczne i zrównowazonego rozwoju...
                            Musze się z Jabarem zgodzić że drewniane okna z ekologja maja niewiele wspólnego.
                            Fakt drewno może pochodzić ze źródeł odnawialnych i jego emisyjnosc może byc zerowa... Ale jak juz Jabar wspomniał wymagana jest impregnacje etc która juz taka ekologiczna nie jest.

                            Aczkolwiek drewniane okno jest OMHO lepszym wyborem... Pod względem eko uznałbym że jest ciut lepsze od PCV...
                            Natomiast okno z drewna gwarantuje o wiele lepsze współczynniki oporu cielpnego jeżeli chodzi o samą rame.
                            A już najlepsze sa ona aluminiowo-drewniane.

                            Najbardziej eko sa aluminiowe bo mozna je poddac recyclingowi.

                            Co do trwałości...
                            Drewniane są trwalsze... ale by tak było wymagaja troche wkładu w konserwacje.
                            PCV natomiast są dość wrażliwe na skoki temperatur... Poprostu mocno pracuja i moga sie odkształcać. Ale powinny posłużyć z 20-30 lat. Oczywiści rama powinna posłużyć.

                            Oczywiści dochodzi jeszcze kwestia szyby... bowiem niezaleznie czy to PCV czy drewno lub alu... rama może być cacy... ale z szyby mogły utracic cwoje własciwości przez nieszczelność.

                            Napewno taniej kupić dobre PCV niż drewniane.

                            Ale zawsze główną role odgrywa montaż.. nawet najlepsze okno jest gówno warte jak jakis spec osadzi je głównie na piance montażowej.
                            pzdr
                            Adam

                            Komentarz


                            • #15
                              Jabar1975,

                              coz, ja ze swoich jestem happy. a co sie dzieje ze drugi raz bys ich nie wzial. pytam z ciekawosci?
                              Old Octavia 1.9 AHF - New Leon 2.0 BKD - New Passat 2.0 HGW ;-) Pontiac Trans Am 7.5

                              Spoty Lublin - kazda pierwsza sroda miesiaca. Zapraszamy

                              Komentarz


                              • #16
                                mistrzowie z szewpola obiecywali niesamowita sztywnosc, ilustam wartstwowe klejenie zeby sie nie wypaczaly i co? kilka razy zawiasy sie rozlecialy (Roto - dosc dobre ale zle obliczone do wielkosci okna), dwa ze niestety jedno okno balkonowe (h=2.80) troche stracilo geometrie i zamyka sie z duzym oporem.

                                Niedawno spotkalem znajomego ktory robil kiedys duza inwestycje i montowal okolo 150 okien tej firmy (duze rozmiary bo byla to rewitalizacja starej kamienicy - efekt: niekonczace sie telefony z reklamacjami mieszkancow i najemcow).

                                Jesli juz drewniane to np. Urzedowski robi dobre okna (te z drozszych gatunkow drewna) i u kilku znajomych spisuja sie swietnie.


                                Dla siebie (zaczynam budowe domu) biore czesc plastikowych a czesc aluminiowych. Drewno to moge sobie polozy ale na podloge :diabelski_usmiech


                                ps.
                                z zawodu jestem swego rodzaju budowlancem wiec uwagi ze cos trzeba regulowac, smarowac itd mozecie darowac 8)
                                nasza droga: www.wpzs.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  poszukiwania zawężone do PCV firmy OKNOPLAST oraz AVANTE, no i dalej już nie radzę sobie :szeroki_usmiech jedni jak i drudzy sa na podobnym poziomie z delikatnym wskazaniem na Oknoplast, zaletą Avante jest że profil ma o 1 komorę więcej czyli 6, cena niemalże identyczna.
                                  Kierować się względami estetycznymi to Oknoplast, liczę, porównuję i wychodzi bardzo podobnie. Jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć / pomóc bardzo proszę :roll:
                                  była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    lyzy 110, jest jeszcze romstan producent okien z krakowa

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      djczas, noł łej :szeroki_usmiech

                                      nie szukam już więcej, fora, czasopisma, znajomi wytypowałem te dwie muszę się chyba z tym przespać.
                                      była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        lyzy 110, okonplast i romstan są z krakowa romstan jest mniejszą firmą i bardziej dopasują się do twoich potrzeb niż okno plast

                                        Link

                                        a o oknoplaście słyszałem o jednej wtopie na dużej budowie gdzie okna nie trzymały norm emisyjnych w połączeniu ze źle zrobionej izoalcji dachu mieszkania na ostatniej kondygnacji nie dało się ogrzać do 13 stopni

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez djczas
                                          romstan jest mniejszą firmą i bardziej dopasują się do twoich potrzeb niż okno plast
                                          nie wiem jak w innych rejonach Polski ale na Podkarpaciu gotowi są robić ice-a byle tylko sprzedać towar :szeroki_usmiech

                                          Po dyskusji z wife chyba jednak kupimy oknoplast, muszę jeszcze tylko porównać ceny w różnych pkt-ach dystrybucji.
                                          była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Porównaj współczynniki przenikania ciepła U:P Im mniejsze tym lepiej.

                                            lyzy 110, masz wentylacje grwaitacyjna czy mechaniczną? Bo jak grawi to warto popatrzeć za oknami z nawiewnikami higroskopijnymi.

                                            Oknoplast napewno ma nawiewniki AERECO w ofercie.
                                            pzdr
                                            Adam

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez b707
                                              Porównaj współczynniki przenikania ciepła U:P
                                              Jak już to chyba U. Nie słyszałem o U:P, chyba że to jakiś smile miał być, ów "dwukropekP"..

                                              Zresztą w przypadku okien to najczęsciej się podaje współczynnik k, i dotyczy on szyb, o wspólczynnikach dla ram producenci nie wspominają, ani tym bardziej o współczynnikach przenikania dla całego okna.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                przenikanie ciepła to jedno ale ważne jest tłumienie hałasu, okucia oraz sztywność profili.

                                                Myślę że chyba nie będę żałował oknoplastu ale to czas zweryfikuje
                                                była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez satoot
                                                  Zamieszczone przez b707
                                                  Porównaj współczynniki przenikania ciepła U:P
                                                  Jak już to chyba U. Nie słyszałem o U:P, chyba że to jakiś smile miał być, ów "dwukropekP"..
                                                  Tak to było U + :P

                                                  Zamieszczone przez satoot
                                                  Zresztą w przypadku okien to najczęsciej się podaje współczynnik k, i dotyczy on szyb, o wspólczynnikach dla ram producenci nie wspominają, ani tym bardziej o współczynnikach przenikania dla całego okna.
                                                  Ale kolego k to to samo co U... k to pozostałość starych norm... w nowych mamy już U jako współczynnik przenikania ciepła.
                                                  Fakt przenikania przez ramy sie nie podaje bo poprostu zwykle jest ono zdecydowanie mniejsze od tego wystepującego przez okna. I w zasadzie przy obliczaniach zapotrzebowania budynku na energie można Pi razy drzwi przyjmować że U szyby jest dla całego okna.
                                                  Ale prawda jest taka że producent powinien umozliwić klientowi uzyskać informacje o parametrach okna.

                                                  Ale chyba małego OT zrobiliśmy ops:
                                                  Adam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X